Skutki uboczne Trintellix: Co powinieneś wiedzieć

Skutki uboczne Trintellix: Co powinieneś wiedzieć

Czym jest Trintellix?

Trintellix (vortioksetyna) to markowe leki na receptę. Jest zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA) do leczenia poważnych zaburzeń depresyjnych (MDD) u dorosłych. MDD jest czasem nazywane depresją kliniczną.

Trintellix jest zwykle przyjmowany długoterminowo, o ile ty i lekarz ustalicie, że lek jest dla Ciebie skuteczny.

Oto kilka szybkich faktów na TRINTELLIX:

 • Składnik aktywny: Vortioksetyna
 • Klasa leku: atypowe leki przeciwdepresyjne
 • Forma leku: tabletka doustna

Podobnie jak w przypadku innych leków, Trintellix może powodować działania niepożądane. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o potencjalnych wspólnych, łagodnych i poważnych skutkach ubocznych, abyś mógł porównać zalety i wady korzystania z tego leku. Ogólny przegląd Trintellix można znaleźć w tym artykule.

Bardziej powszechne skutki uboczne Trintellix

Trintellix mogą powodować pewne skutki uboczne, z których niektóre są bardziej powszechne niż inne. Te skutki uboczne mogą być tymczasowe, trwające kilka dni lub tygodni. Ale jeśli skutki uboczne trwają dłużej, przeszkadzają ci lub stają się poważne, pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą.

To tylko niektóre z bardziej powszechnych skutków ubocznych zgłaszanych przez osoby, które wzięły udział Trintellix w badaniach klinicznych:

 • Zaparcia
 • Diarrhea
 • Suchość w ustach
 • Nudności*
 • wymioty wymioty

* Aby uzyskać więcej informacji na temat tego efektu ubocznego, patrz „Specyfika efektów ubocznych” poniżej.

łagodne skutki uboczne Trintellix

łagodne efekty uboczne łagodne może wystąpić przy użyciu Trintellix. Ta lista nie zawiera wszystkich możliwych łagodnych skutków ubocznych leku. Aby uzyskać więcej informacji, patrz Przewodnik po lekach Trintellix.

Łagodne skutki uboczne, które zostały zgłoszone z Trintellix, obejmują:

 • Zaparcia
 • Diarrhea
 • Suche usta
 • Wymioty
 • Nudności*
 • Itching*

*Aby uzyskać więcej informacji na tej stronie Efekt, patrz „Specyfika efektów ubocznych” poniżej.

Te skutki uboczne mogą być tymczasowe, trwające kilka dni lub tygodni. Ale jeśli skutki uboczne trwają dłużej, przeszkadzają ci lub stają się ciężkie, pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą.

Ślady i recenzje skutki uboczne leku. Jeśli opracujesz efekt uboczny podczas przyjmowania Trintellix i chcesz powiedzieć o tym FDA, odwiedź MedWatch.

Poważne skutki uboczne Trintellix

Trintellix mogą powodować poważne skutki uboczne, chociaż tak jest rzadki. Poniższa lista może nie zawierać wszystkich możliwych poważnych skutków ubocznych leku. Aby uzyskać więcej informacji, w tym, jak długo trwają skutki uboczne Trintellix, możesz odnieść się do przewodnika leków Trintellix.

Jeśli opracujesz poważne skutki uboczne podczas przyjmowania Trintellix, od razu zadzwoń do lekarza. Jeśli skutki uboczne wydają się zagrażające życiu lub myślisz, że masz awarię medyczną, natychmiast zadzwoń pod numer 911 lub lokalny numer alarmowy.

Uwaga: Nieudana dawka Trintellix nie spowoduje poważnych skutków ubocznych . Nie powinieneś jednak przestać brać leku bez uprzedniego rozmowy z lekarzem. Nagle zatrzymanie Trintellix może powodować poważne skutki uboczne, w tym nudności, zamieszanie i zmęczenie. Aby uzyskać więcej informacji na temat dawek dla Trintellix, możesz zobaczyć ten szczegółowy artykuł.

Poważne skutki uboczne i ich objawy

Poważne skutki uboczne Trintellix, a także ich objawy, Może obejmować:

 • Zespół serotoniny (posiadanie zbyt dużej ilości chemicznej serotoniny w ciele). Objawy mogą obejmować:
 • Szybkie tętno
 • Zwiększone ciśnienie krwi
 • skurcze mięśni (mimowolne zacieśnienie mięśni) lub drżenie (wstrząsanie, których nie można kontrolować)
 • Poważne krwawienie. Objawy mogą obejmować:
 • Kaszlanie krwi
  • Siła ciężkiego lub niekontrolowanego krwawienia
  • Stoły Te wyglądające na czarne lub czerwone
  • Mocz jest czerwony, różowy lub brązowy
  • Wymioty, które mogą wyglądać podobnie do kawy Grounds
 • Hiponatremia (niski poziom sodu we krwi). Objawy mogą obejmować:
 • Problemy z koncentracją
 • Seksualne skutki uboczne. †
 • Ryzyko myśli i zachowań samobójczych u dzieci i młodych dorosłych . *
 • Objawy odstawienia. †
 • Reakcja alergiczna. †
 • * Trintellix ma ostrzeżenie o tym efekcie ubocznym. Jest to najpoważniejsze ostrzeżenie od Food and Drug Administration (FDA). Aby dowiedzieć się więcej, zobacz sekcję „Specyfikę uboczną” poniżej. † Aby uzyskać więcej informacji na temat tego efektu ubocznego, zobacz sekcję „Specyfikę efektu ubocznego” poniżej.

  FAQ na temat skutków ubocznych Trintellix

  Trintellix może powodować kilka skutków ubocznych. Oto niektóre często zadawane pytania dotyczące skutków ubocznych leku i ich odpowiedzi.

  Czy Trintellix powoduje przyrost masy ciała?

  Nie jest prawdopodobne. W badaniach klinicznych Trintellix przyrost masy ciała nie został zgłoszony jako efekt uboczny. Od czasu zatwierdzenia leku odnotowano przyrost masy ciała. Nie jest jednak jasne, czy Trintellix spowodował ten przyrost masy ciała.

  Jeśli martwisz się przyrostu masy ciała podczas przyjmowania Trintellix, porozmawiaj z lekarzem. Mogą sugerować sposoby utrzymania zdrowej ciężaru.

  Czy senność jest efektem ubocznym Trintellix?

  prawdopodobnie nie. Senność nie była efektem ubocznym Trintellix w badaniach klinicznych. Nie zgłoszono również, że lek powoduje zmęczenie lub zmęczenie (brak energii). Od czasu zatwierdzenia tego leku pojawiły się doniesienia o senności u niektórych osób. Nie wiadomo, czy Trintellix był przyczyną tej senności.

  Ponadto zmęczenie może być objawem wycofania*, gdybyś nagle przestał brać Trintellix. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami lekarza dotyczące stopniowego zmniejszania dawki. Może to pomóc uniknąć objawów odstawienia.

  Jeśli martwisz się sennością podczas przyjmowania Trintellix, porozmawiaj z lekarzem. I zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami dotyczącymi dawkowania lekarza.

  * Objawy odstawienia to skutki uboczne, które mogą się zdarzyć, gdy przestanie przyjmować leek, na którym zależało to twoje ciało. (Z zależnością twoje ciało potrzebuje leku, aby poczuć się zwykle.)

  Czy powinienem spodziewać się bólu głowy podczas korzystania z Trintellix?

  Nie, bóle głowy nie są prawdopodobne. W badaniach klinicznych osoby, które wzięły Trintellix, nie zgłosili tego efektu ubocznego. Od czasu zatwierdzenia Trintellix ludzie zgłaszali bóle głowy podczas przyjmowania go. Ale nie jest jasne, czy Trintellix spowodował ten efekt uboczny.

  Ból głowy może być objawem wycofania*, jeśli nagle przestanie przyjmować Trintellix. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami lekarza dotyczące stopniowego zmniejszania dawkowania, jeśli przestaniesz przyjmować lek. Może to pomóc uniknąć objawów odstawienia.

  Jeśli martwisz się bólem głowy podczas przyjmowania Trintellix, porozmawiaj z lekarzem. Mogą zalecić sposoby leczenia tego efektu ubocznego, które mogą obejmować stosowanie bez recepty środków przeciwbólowych.

  * Objawy odstawienia to skutki uboczne, które mogą się zdarzyć, gdy przestanie przyjmować leek, na którym zależało to twoje ciało . Dziel Pocenie się nie zgłaszały osób, które wzięły Trintellix w badaniach klinicznych. Ale ponieważ Trintellix został zatwierdzony, ludzie zgłosili pocenie się podczas przyjmowania.

  i pocenie się może być efektem ubocznym kilku innych leków stosowanych w leczeniu poważnych zaburzeń depresyjnych, które Trintellix również leczy.

  <

  <

  <

  Pocenie się może być wycofaniem* Objaw, gdybyś nagle przestał brać Trintellix. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami lekarza dotyczące stopniowego zmniejszania dawki, jeśli przestaniesz przyjmować ten lek. W ten sposób może pomóc Ci uniknąć wycofania.

  Porozmawiaj z lekarzem, jeśli martwisz się poceniem się podczas przyjmowania Trintellix.

  * Odstawienie nastąpi, gdy nagle przestajesz przyjmować lek, w którym twoje ciało twoje ciało twoje ciało Jest zależna od. Aby uzyskać więcej informacji na temat objawów odstawienia Trintellix, zobacz sekcję „Specyfikę efektu ubocznego”.

  Czy Trintellix powoduje jakiekolwiek skutki uboczne związane z widzeniem?

  Jest to możliwe, jeśli masz już pewne inne warunki oczu. Ale u ludzi bez istniejących warunków oczu, Trintellix nie wykazywał związanych z widzeniem skutków ubocznych w badaniach klinicznych.

  W szczególności u osób z wąskimi kątami w oku, leki przeciwdepresyjne, takie jak Trintellix, mogą wywołać a Stan nazywany jaskrą z zamknięciem kątowym. Ten warunek może być również nazywany jaskry zamkniętym. Objawy mogą obejmować:

  • Zmiany widzenia
  • Ból oczu
  • Zaczerwienienie lub obrzęk w oku lub wokół niego

  Jaskra z zamknięciem kątowym jest nagły wypadek medyczny. Jeśli opracujesz powyższe objawy, od razu uzyskaj pomoc medyczną. Idź do najbliższej izby przyjęć lub szpitala lub porozmawiaj z lekarzem okulistycznym tak szybko, jak to możliwe.

  Przed rozpoczęciem przyjmowania Trintellix lekarz może zalecić egzamin wzrokowy, aby sprawdzić, czy jesteś zagrożony kątem -Jaskra z ubraniem. Jeśli jesteś zagrożony tym stanem, lekarz może przepisać leczenie, aby zapobiec jego rozwojowi podczas przyjmowania Trintellix.

  Jeśli zauważysz inne wizję lub skutki uboczne związane z okiem podczas przyjmowania Trintellix, zadzwoń Twój doktor. Mogą pomóc w ustaleniu, co może powodować te efekty.

  Uwaga: inne leki stosowane w leczeniu poważnego zaburzenia depresyjnego mogą powodować rozmyte widzenie, takie jak Zoloft (sertralina).

  Specyfika efektów ubocznych

  Dowiedz się więcej o niektórych skutkach ubocznych, które może powodować Trintellix.

  swędzenie

  Trintellix może powodować uogólnione swędzenie, co może wpłynąć na dowolną część skóry. Było to rzadkie podczas badań klinicznych.

  Co możesz zrobić

  Jeśli masz swędzenie podczas przyjmowania Trintellix, daj lekarzowi znać. Mogą zalecić leczenie tego efektu ubocznego. Lub mogą przestać brać Trintellix i wypróbować inne leki dla twojego stanu.

  Seksualne skutki uboczne

  Podobnie jak inne leki stosowane w leczeniu poważnych zaburzeń depresyjnych, Trintellix może powodować skutki uboczne seksualne . Mogą one obejmować:

  • Zmniejszony popęd płciowy
  • Zaburzenia erekcji
  • Niezdolność do orgazmu lub problemów z osiągnięciem orgazmu

  Jednak seksualne skutki uboczne były powszechnie zgłaszane w badaniach klinicznych Trintellix.

  Co możesz zrobić

  Jeśli doświadczasz seksualnych skutków ubocznych podczas przyjmowania Trintellix, powiedz lekarza. Mogą zalecić leczenie, aby pomóc w tym efekcie ubocznym. Lub mogą zalecić, abyś przestał brać Trintellix i wypróbować inny lek na twój stan.

  nudności

  łagodne lub umiarkowane nudności były najczęstszym efektem ubocznym Trintellix w badaniach klinicznych.

  nudności występują najczęściej podczas pierwszego tygodnia przyjmowania Trintellix, szczególnie podczas pierwszego dnia lub dwóch leczenia. Średnio nudności z Trintellix trwają około 2 tygodni. Bardzo rzadko ludzie zgłaszali nudności, które utrzymywały się po 6 do 8 tygodniach przyjmowania Trintellixa.

  Również nudności stwierdzono, że nudności są bardziej powszechne u kobiet niż mężczyźni w badaniach klinicznych.* Nie wiadomo, dlaczego te nie wiadomo, dlaczego te nie wiadomo, dlaczego te nie wiadomo, dlaczego te nie wiadomo, dlaczego te Wystąpiły różnice.

  * płeć i płeć istnieją na spektrum. Korzystanie z terminów „kobieta” i „mężczyzna” w tym artykule odnoszą się do seksu przypisanego przy urodzeniu.

  Co możesz zrobić

  Jeśli masz nudności podczas przyjmowania https://harmoniqhealth.com/pl/ideal-slim/ Trintellix, lekarz może zalecić leczenie tego efektu ubocznego. Lub mogą zdecydować, że przestaniesz brać Trintellix i wypróbować inne leki.

  Ryzyko myśli i zachowań samobójczych

  Trintellix ma ostrzeżenie o ryzyku myśli samobójczych i zachowań u dzieci i młodzi dorośli. Jest to poważne ostrzeżenie od Food and Drug Administration (FDA). Ostrzeżenia w pudełku ostrzegają pacjentów i lekarzy o potencjalnie niebezpiecznych skutkach leków.

  Leki przeciwdepresyjne, w tym Trintellix, mogą zwiększyć ryzyko myśli i zachowań samobójczych u dzieci i młodych dorosłych. Należy zauważyć, że Trintellix nie jest zatwierdzony do użytku u dzieci. Jest zatwierdzony dopiero do stosowania u dorosłych w wieku 18 lat i starszych.

  To ryzyko jest wyższe, gdy ludzie zaczną przyjmować Trintellix, a za każdym razem, gdy ich dawka Trintellix jest dostosowywana.

  Co możesz zrobić

  Podczas przyjmowania Trintellix ludzie powinni starać się zdawać sobie sprawę z wszelkich zmian w swoich myślach i zachowaniach. Opiekunowie i ludzie, z którymi spędzają czas, powinni również uważać na wszelkie zmiany. Jest to szczególnie ważne, gdy po raz pierwszy zaczynają przyjmować leki, a za każdym razem, gdy dawka jest dostosowywana.

  Powiedz lekarzowi o wszelkich zmianach w myśleniu lub zachowaniach podczas przyjmowania Trintellix. A jeśli masz przemyślenia na temat samobójstwa, od razu uzyskaj pomoc.

  Objawy odstawienia

  Możliwe, że można mieć objawy odstawienia, jeśli nagle przestaniesz przyjmować Trintellix. Odstawienie następuje, jeśli nagle przestaniesz brać lek, od którego twoje ciało stało się zależne. Objawy odstawienia spowodowane nagłym zatrzymaniem Trintellix mogą obejmować:

  • Wybuchy gniewu
  • Huśtawki nastroju
  • Napięcie mięśni
  • Nos

  Co możesz zrobić

  Porozmawiaj z lekarzem, zanim przestaniesz przyjmować Trintellix. Jeśli ty i twój lekarz zgodzą się, że najlepiej jest zaprzestać leczenia za pomocą Trintellix, poinstruują cię, jak z czasem zmniejszyć dawkę. To obniża ryzyko objawów odstawienia.

  Osoby biorące 15 miligramów (mg) lub 20 mg Trintellix dziennie mogą być bardziej narażone na wycofanie się niż osoby przyjmujące niższe dawki. Z tego powodu lekarz może obniżyć dawkę do 10 mg dziennie przez tydzień, zanim całkowicie zatrzymasz Trintellix.

  Reakcja alergiczna

  Jak w przypadku większości leków, Trintellix może powodować A A Prea reakcja alergiczna u niektórych ludzi. Objawy mogą być łagodne lub poważne i mogą obejmować:

  • Wysypka lub ule
  • Swędzenie
  • Płuczanie (tymczasowe ciepło, zaczerwienienie lub pogłębienie koloru skóry )
  • Obrzęk pod skórą, zwykle w ustach, powiekach, stopach lub dłoni
  • Obrzęk ust, języka lub gardła, co może utrudnić oddychanie

  Co możesz zrobić

  W przypadku łagodnych objawów reakcji alergicznej, zadzwoń do lekarza. Mogą zalecić sposoby ułatwienia objawów i ustalenia, czy powinieneś brać Trintellix. Ale jeśli twoje objawy są poważne i uważasz, że masz awarię medyczną, natychmiast zadzwoń pod numer 911 lub lokalny numer alarmowy.

  Zapobieganie samobójstwom

  Jeśli znasz kogoś, kto jest narażony na natychmiastowe ryzyko Samookieszenie, samobójstwo lub ranienie innej osoby:

  • Zadaj trudne pytanie: „Czy rozważasz samobójstwo?”
  • Słuchaj osoby bez osądu.
  • Zadzwoń pod numer 911 lub lokalny numer alarmowy lub SMS -y Porozmawiaj z 741741, aby komunikować się z wyszkolonym doradcą kryzysowym.
  • Pozostań z tą osobą, dopóki nie nadejdzie profesjonalna pomoc.
  • Spróbuj spróbować Usuń wszelkie broń, leki lub inne potencjalnie szkodliwe obiekty.

  Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, masz na myśli samobójstwo, infolinia zapobiegania może pomóc. Krajowa linia ratunkowa zapobiegania samobójstwom jest dostępna 24 godziny na dobę pod numerem 800-273-8255. Podczas kryzysu osoby, które są trudne do słuchu, mogą korzystać z preferowanej usługi przekaźnikowej lub wybierania 711, a następnie 800-273-8255.

  Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej linków i zasobów lokalnych.

  środki ostrożności W przypadku Trintellix

  poniżej są środki ostrożności przed przyjęciem Trintellix.

  ostrzeżenie: ryzyko myśli samobójczych

  Trintellix ma ostrzeżenie o ryzyku myśli samobójczych lub myśli samobójczych lub Zachowania u dzieci i młodych dorosłych. Jest to poważne ostrzeżenie od Food and Drug Administration (FDA). Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz powyższą sekcję „Specjalne efekty uboczne”.

  Inne środki ostrożności

  Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem o swojej historii zdrowia, zanim weźmiesz Trintellix. Ten lek może nie być odpowiednim leczeniem, jeśli masz pewne schorzenia lub inne czynniki wpływające na twoje zdrowie. Warunki i czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują:

  zaburzenie afektywne dwubiegunowe. Leczenie Trintellix może powodować manię lub hipomanię u osób z chorobą afektywną dwubiegunową. Powinieneś powiedzieć lekarzowi, jeśli Ty lub członkowie rodziny masz obecnie chorobę dwubiegunową lub manię, lub doświadczyli tego w przeszłości. Jeśli dotyczy to Ciebie, lekarz może monitorować Cię bardziej niż zwykle podczas leczenia Trintellix. Oni mogąLSO Zalecaj inne leki w celu leczenia twojego stanu.

  Zaburzenie krwawienia. Trintellix może zwiększyć ryzyko krwawienia. Osoby z istniejącym zaburzeniem krwawienia, takie jak niedobór czynnika VII, mogą mieć jeszcze większe ryzyko krwawienia z Trintellix. Pamiętaj, aby omówić wszelkie zaburzenia krwawienia, które możesz mieć z lekarzem, zanim zaczniesz przyjmować Trintellix.

  Za pomocą Trintellix z niektórymi innymi lekami może jeszcze bardziej zwiększyć to ryzyko. Jeśli bierzesz warfarynę, lekarz będzie monitorował zdolność krzepnięcia krwi. (Warfaryna zwiększa ryzyko krwawienia.) Twój lekarz sprawdzi krzepnięcie krwi, gdy zaczniesz przyjmować Trintellix, po jakichkolwiek zmianach dawki, a jeśli przestaniesz brać Trintellix.

  Niektóre problemy z okiem. Rzadko, leki przeciwdepresyjne, takie jak Trintellix, mogą powodować stan zwany jaskrą z zamknięciem kąta (zwaną także jaskrą z zamkniętym kątem) u osób o wąskich kątach w oku. Jaskra z zamknięciem kątowym jest nagły wypadek medyczny.

  Zanim zaczniesz przyjmować Trintellix, lekarz może zalecić egzamin wzrokowy, aby sprawdzić, czy jesteś zagrożony jaskrą z zamknięciem kąta. Jeśli masz wąskie kąty w oku, lekarz może przepisać leczenie, aby zapobiec jaskry o zamknięciu kąta podczas przyjmowania reakcji alergicznej Trintellix.

  . Nie powinieneś brać Trintellix, jeśli kiedykolwiek miałeś reakcję alergiczną na Trintellix lub którykolwiek ze składników. Porozmawiaj z lekarzem o innych zabiegach, które mogą być dla Ciebie lepsze.

  Zastosowanie inhibitorów monoaminy oksydazy (Maois). Nie powinieneś brać Trintellix, jeśli bierzesz Maoi, aby leczyć stan zdrowia psychicznego. Ponadto nie powinieneś brać Trintellix, jeśli bierzesz Maoi Zyvox (linezolid), który jest antybiotykiem. I nie powinieneś przyjmować Trintellix, jeśli otrzymujesz błękit metylenowy Maoi jako dożylne (IV) wstrzyknięcie. Pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, które bierzesz przed rozpoczęciem Trintellix. Obejmuje to dowolne maois.

  spożywanie alkoholu z Trintellix

  Nie ma znanych interakcji między Trintellix a alkoholem.

  Jednak picie alkoholu może wywoływać pewne skutki uboczne. Trintellix gorzej, w tym:

  • zamieszanie
  • nudności i wymioty

  Z tego powodu porozmawiaj z lekarzem o tym, ile alkoholu o alkoholu o alkoholu jest bezpieczny dla picia podczas przyjmowania Trintellix.

  ciąża i karmienia piersią podczas przyjmowania Trintellix

  Nie wiadomo, czy Trintellix jest bezpieczny do przyjmowania podczas ciąży. Twój lekarz może omówić ryzyko i zalety stosowania Trintellix podczas ciąży z tobą. Jeśli używasz Trintellix podczas ciąży, istnieje rejestr ciąży, który gromadzi informacje o stosowaniu przeciwdepresyjnym podczas ciąży. Twój lekarz może podać więcej informacji na temat tego rejestru.

  Nie wiadomo również, czy można jeździć piersią. Dzieje się tak, ponieważ nie wiadomo, czy lek może przepuszczać mleko matki. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o bezpiecznych sposobach karmienia dziecka podczas przyjmowania Trintellix.

  Kiedy rozmawiać z lekarzem

  Chociaż możesz doświadczyć skutków ubocznych podczas przyjmowania Trintellix, nie są one powszechne i są zwykle łagodne. Większość łagodnych skutków ubocznych leku z czasem znika i nie wymaga pomocy medycznej.

  Powinieneś porozmawiać z lekarzem, jeśli wystąpi objawy poważnych skutków ubocznych, w tym:

  • myśli i zachowania samobójcze*

  Contents

  Share:

  TOP

  X